SEO Haricindeki Yükselme Stratejileri

Dijital anlamda büyümek isteyen firmalar açısından SEO oldukça etkili yollardan bir tanesidir. İnternet sektörünün büyüyüp genişlemesiyle birlikte farklı siteler aynı anahtar kelimeler ve aynı stratejileri kullandıklarında arama sonuçlarında yükselmeye başladıkça sıralamadaki yükselme şanslarını daha da düşük hale getireceklerinden sitelerin birçoğu SEO’ya ek olarak sıralamalarını yükseltecek başka yollar bulma mecburiyetinde kalmaktadırlar. Sıralamalarda başarılı olunabilecek ve SEO üzerine olmayan stratejileri ele alacak olursak;

  • Misafir Bloglar

Misafir blog yazıları markanızın reklamını yaptığı gibi sektördeki güvenilirliğinizi de artırır. Potansiyel müşterilerin de dikkatini çeker. Hatta sitenize sağlamış olduğu linkler ile sıralamalar da yükselir. Misafir blogları ile diğer işletmeler ve sitelerle de işbirliği yapılabilir. Paylaşımın bu kanallar üzerinden artırılmasıyla birlikte trafik de doğal yollardan artmış olacaktır.

  • Sosyal Medyaya Yatırım Yapılmalı

İşlerini internete taşımış olan işletmeler için oldukça faydalı bir platform olan sosyal medya, markalara kurumsal markalaşma yolunda kolaylık sağlayabilmektedir. Bu durum sadık müşterilere ve anlık tıklamalarla artan trafiğe giden yolu açacaktır. Ücretini sosyal medya kaynaklarına vererek iyi bir tanıtım yapılabilmektedir. En uygun fiyatlı tanıtım yöntemlerinden biri Facebook Reklam Yöneticisi’dir. Düzgün yönetildiği takdirde trafik açısından oldukça getirisi olan bir çalışmadır. Burada önemli olan nokta sosyal medya tanıtımını iyi yapacak birileriyle çalışılıyor olmasıdır. Tüm bunların dışında sosyal medya üzerinde paylaşılan iletişim bilgilerinin aktif ve işler durumda olduğundan emin olmak gerekmektedir.

  • Daha Fazla Video İçerik Paylaşılmalı

İçerik pazarlaması alanında video içerikler kullanıcılara ulaşabilme hızı açısından yazılı içeriklere göre daha başarılı olduğundan en etkili stratejilerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Site trafiğini artıran içeriklerin büyük bir kısmı video içeriklerden oluşmaktadır. Bu nedenle daha fazla video içerik paylaşılarak kullanıcıların etkileşimde kalmaları sağlanabilmektedir. Markanın amacını anlatan, markayı ve işletmeyi tanıtan kısa video içeriklere paylaşımlarda yer verilmesi kullanılabilecek video içeriklerden bazılarıdır.