SEO Çalışmalarında Etiket (Tag) Kullanımı

Etiket (Tag), yazılan bir makalenin anahtar kelime sayesinde birbirlerine bağlanmasını sağlayan kelimelerdir. Bir makale için en az 1 en fazla 3 etiket kullanılmalıdır. 1 etiket kullanarak içeriğinizin konusunu netleştirebilir ve kullandığınız her etiketin açıklamasını yapabilirsiniz. Çok fazla etiket kullanılmış ve etiketlerin açıklaması yapılmamış olan makaleler bomboş yazılar elde etmeniz demektir.

Sitenizin içeriğine, niteliğine, kalitesine ve faydasına odaklanmanız sitenizin iyi bir noktaya gelmesini sağlar. Bunun için de içeriklerinizin özgün olması kadar site içi optimizasyonlarda da etiket kullanımına da önem vermeniz gerekmektedir.

SEO stratejiniz doğru kurgulandığında hem sitenizin görünürlüğünü hem de sitenizin trafiğini artırır ve kazanç elde etmenizi sağlar. Markaların internet ortamında varlık gösterebilmeleri için stratejilerinin merkezine SEO’yu aldıkları bir dijital pazarlama stratejisine ihtiyaçları vardır.  

İçeriğiniz ne kadar iyi olursa olsun, optimizasyonu yapılmamış bir içerik çöp olacaktır. Bu nedenle hem site içinde hem site dışında diğer sayfalardan sıyrılabilmek için yapılan optimizasyonlar önemlidir. Arama motoru optimizasyonu yaparken dikkat edilmesi gereken ilk konu etiketlerdir.

Google’ın yazdığınız makalenin konusunu anlamlandırarak doğru kullanıcılara yönlendirebilmesi için kullandığınız anahtar kelimelerin yanında başlık etiketleri ve görsel alt etiketlerin kullanılması da gerekmektedir. Bu noktada da site içi arama  optimizasyonunda etiketler konusuna dikkat edilmelidir.

Site içi arama motoru optimizasyonu (SEO) çalışmalarında ilk dikkat edeceğiniz nokta etiket konusudur. Etiketleri aktif olarak kullanarak, konunuzla ilgili anahtar kelimeler seçmeniz ele aldığınız konuyla alaka düzeyinizi artırır. Böylece Google’da üst sıralarda yer alabilmenize katkı sağlamış olursunuz.