LinkedIn Üzerinden İçerik Pazarlaması Nasıl Yapılır ?

İş dünyasının en büyük network alanı olan Linkedin’de yapacağınız doğru paylaşımlarla hem kendi işinizle ilgilenenlerin hem de sizin gibi işlerle ilgilenen kişilerin dikkatini çekebilirsiniz. İçerik pazarlamasını iyi bir strateji üzerine kurguladığınızda Linkedin doğru adımlar atabilmeniz için oldukça uygun bir adres olacaktır.

Linkedin kısa bir süre önce içerik yayınlama özelliğini herkese açarak, herkesin kendi içeriklerini hazırlamalarına, yaymalarına ve blog sayfalarını paylaşmalarına olanak sağlamıştır. Bu sayede uluslararası bir platform üzerinden insanların birbirlerine, sektördeki gelişmelere ve farklı bakış açılarına hızlıca ulaşabilmelerini sağlamıştır. Günümüzde markaların da yoğunlaşması ile markaların müşterileriyle etkileşime girebilmeleri için kullandıkları bir platform olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Dijital dünyada kısa ama çok şey anlatan içerikler her zaman daha fazla ilgi çektiği için bu içerikler hem daha fazla yorum hem de daha fazla beğeni almıştır ve almaya da devam ediyor.

İçerik pazarlaması denince akla gelen en iyi yöntemlerden biri olan video içerikler Linkedin’de de oldukça popüler hale gelmiştir. Bunun için mesajınızı uzun uzun makaleler şeklinde vermek yerine kısa videolarla tüm içeriğinizi verebilirsiniz.

İşinizi tanımlayarak hedef kitlenize uygun içerik ürettiğinizde Linkedin sizin için doğru bir tercih olacaktır. Linkedin’e özel içerik pazarlaması yaptığınızda paylaşacağınız içeriği maddelere bölerek hesabınızda anlık bir şekilde güncelleme yaparak paylaşabilirsiniz. Böyle yapmanız hem görüntülenmenizi hem de etkileşiminizi artıracaktır.