Facebook Etkileşiminizi Organik Yollardan Artırmanın Yolları

Facebook, hem Türkiye’de hem de dünyada en çok kullanılan sosyal ağlardan biridir. Facebook’un bu kadar popüler olması markaların tüketicileriyle buluşması noktası haline gelmesini sağlamıştır. Bu nedenle iyi kurgulanmış bir sosyal medya stratejisi ve içerik pazarlaması ile de markaların tüketicileriyle sıkı bir bağ kurmasını ve marka imajları için en doğru adımları yine bu sosyal medya ağları üzerinden atılmasını sağlamaktadır.

Özellikle markalar için iyi bir iletişim noktası olan Facebook’ta herhangi bir şekilde para ödemeden, organik olarak nasıl daha fazla etkileşim alabilirsiniz?

Video İçerik

Video içerikler, diğer tüm içerik türlerine göre daha yüksek erişim ve etkileşim sağladığından video içerikler oluşturabilirsiniz. Video içeriklerinizin konusu ve niteliği vermek istediğiniz mesaja göre şekillenebilir.

Doğal Tartışmalar

Markanızı takip eden ve seven insanlar arasında iletişim kurabilecekleri bir konu ortaya atarak insanların bu konu hakkında konuşup tartışmalarını sağlayabilirsiniz.

Görsel İçerik

Facebook’un amacı, kullanıcılarını Facebook’ta tutmaktır. Bu nedenle dışarıya link vermeniz durumunda Facebook’un kara listesine girmeyi göze almalısınız. Bu paylaşımları görsel ile destekleyerek paylaşım yaptığınızda daha fazla etkileşim alarak Facebook algoritmasının olumsuzluklarını tersine çevirmeniz mümkündür.